تماس با ما
(0)
عقیق
PDF
چاپ
نامه الکترونیک

عقيق (Agate)

تاريخچه: در دوران باستان اين سنگ بسيار ارزشمند بوده است و براي فرو نشاندن عطش و حفاظت در برابر تب هاي مهلک از آن استفاده شده است. اين سنگ به عنوان قديمي ترين سنگ خوش شانسي مطرح است. اين سنگ براي ايجاد چخماق در مصر قديم استفاده مي شده است .
 
ترکيب شيمايي: Sio2 ( کوارتز) به اضافه MN, Fe, Ca, Al است و در رنگهاي قرمز، نارنجي، زرد، قهوه اي و آبي ديده مي شود.
 
خواص درماني روحي-رواني: عقيق باعث افزايش تعادل ذهني و احساسي، افزايش اعتماد به نفس و افزايش قدرت در انتخاب دقيق دوستان مي شود. اين سنگ به عنوان سنگ محافظ کودکان مطرح است و باعث افزايش صبر و شکيبايي و ارمغان آور کاميابي در زندگي است.
 
خواص درماني جسمي:  اين سنگ براي قرن ها به عنوان سنگ باروري به کار مي رفته است و کاهنده ناراحتيهاي دوران بارداري است. براي ناراحتي هاي معده، روده بزرگ، کبد، طحال و کليه ها سودمند است. باعث افزايش تمرکز مي گردد و به اين دليل که نقش مهمي در حفظ ميزان قند خون دارد براي سرگيجه، سردرد و عدم تعادل مفيد است. باعث درمان بي اشتهايي عصبي مي شود.
 
ارتباط با چاکراها:اين سنگ به خاطر طيف رنگي گسترده آن بر تمام چاکراها اثر دارد و بسته به نوع عقيق اثرگذاري آن بر چاکراي خاصي بيشتر مي شود.

تميز کردن بلور: اين سنگ ماهي يک بار بايد زير آب گرم تميز گردد. مي توان با قرار دادن آن در زير نور خورشيد نيز آن را تميز نمود زيرا خورشيد انرژي اين سنگ را افزايش مي دهد. همچنين براي تميز نمودن اين سنگ مي توان آن را زير نور ماه قرار داد که هر چه ماه کاملتر باشد نور بيشتري به سنگ مي دهد.
 
انواع سنگ عقيق:
1- سنگ عقيق آتشي fire agate
2- سنگ عقيق نواري سياه Black / Banded agate
3- سنگ عقيق نواري قرمز (Red/ Banded agate)
4- سنگ عقيق خزه اي (Moss agate)
5- عقيق آبي (Blue lace agate)

 

 

محصولات تخفیف داراشتراک خبرنامه

نام:

ایمیل: